Neretas pagasts Uzņēmējdarbība
kopbilde

Sniegotajā 29. novembra pēcpusdienā norisinājās Aizkraukles novada uzņēmēju tikšanās Neretā ‒ zemnieku saimniecībā “Čaidāni” un Neretas apvienības pārvaldē.

Tikšanās pirmajā daļā uzņēmēji pulcējās “Čaidānu” saimniecībā, kura darbojas jau kopš 1993. gada. Saimniecības darbības joma ir piena lopkopība, liellopu skaits sniedzas tuvu pie 250. Saimnieki Raimonds un Kristaps Leiši izrādīja saimniecību, pastāstot par visiem automatizācijas procesiem, kas šo gadu laikā ieviesti saimniecībā, tajā skaitā par vagonu, ar kura palīdzību liellopiem tiek izdalīta barība. Piena ieguvei tiek izmantoti divi moderni roboti, kas savas darbības veic bez cilvēka uzraudzības, kā arī govis pašas nosaka laiku un biežumu, kad pie tiem doties.

Tikšanās turpinājās Neretas apvienības pārvaldes telpās, pārrunājot dažādas aktualitātes. Mācību centra “Buts” Aizkraukles filiāles vadītāja Madara Karabeško informēja par aktuālākajām apmācībām, semināriem un iespēju iegūt profesiju. Uzņēmējdarbības speciālistes Elita Kaņepēja un Jogita Baltmane pastāstīja par aktuālajiem pasākumiem, kā arī par Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta centra turpmāko attīstību.

Sarunu laikā uzņēmēji iepazina cits citu, runāja par būtiskajām ikdienas problēmām un kopā ar Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieku Daini Vingri un Neretas apvienības pārvaldes vadītāju Juri Gorbačovu pārrunāja to risināšanas iespējas.

Nākamā uzņēmēju tikšanās paredzēta janvārī Skrīveros.

Uzņēmēju tikšanās Neretā