uzņēmēju tikšanās Sunākstes pagastā

Šīs sezonas pēdējā uzņēmēju tikšanās norisinājās Sunākstes pagastā, kur uzņēmējiem un citiem interesentiem bija iespēja iepazīt vietējos uzņēmumus, kā arī apskatīt vēsturiski nozīmīgas vietas.

Un ar tādu uzņēmēji arī sāka – ar tikšanos pie Sunākstes Baltās baznīcas. Šai vietai ir liela nozīme sunākstiešu un latviešu kultūras, izglītības un pašapziņas veidošanā. Vairākus gadus baznīcā kalpoja Stenderu dzimta, veicinot sabiedriskās dzīves attīstību Sunākstē. Viens no ievērojamākajiem pasākumiem bija Augškurzemes dziesmu svētki.

Blakus baznīcai iekārtota Bilžu ābeces taka. Ejot pa to, ir iespēja smelties dažādas gudrības, asprātīgus un pamācošus teicienus. Takas galā paveras nesen atklātie Gaismas vārti, kuri tapuši par godu akadēmiķim Jānim Stradiņam un ir novietoti vietā, kur agrāk atradās Stendera mācītājmuižas ēka.

Aizkraukles novada uzņēmējus izzināšanas ceļā pavadīja sunākstiete Ināra Vītola, kura ļoti interesanti pastāstīja par katru apskates objektu.

Sunākstes pagasts ir vieta ar savu šarmu, un to var teikt arī par Sunākstes vilnas namu. Tā īpašnieks ir Ints Baškevičs. Uzņēmumā attīra un pārstrādā aitas, alpakas, kamieļa, lamas, truša, suņa, kazas un kaķa vilnu, kā arī izgatavo 100 % vilnas filcu un citus materiālus. Pasaulē reti kur vairs sastopami rokdarbu materiāli, kuri ražoti no dabīgās vilnas, tāpēc šis uzņēmums ir kā paslēptais dārgums, kas atrodas tepat mums blakus, Sunākstē.

Uzņēmēju tikšanās noslēdzās veikalā “Veicis”, kura īpašniece Laima Jaškova pastāstīja par savu uzņēmējdarbības sākumu, ikdienas grūtībām un plānotajiem pasākumiem tuvākajā nākotnē. Vakars noslēdzās brīvā gaisotnē, ar sarunām neformālā vidē un vēlmi šeit atgriezties vēlreiz. Sunākste ir mazs pagasts, bet, par spīti visam, turpina attīstīties, te dzīvo uzņēmīgi un viesmīlīgi ļaudis.

Aizkraukles novada uzņēmēju satikšanos atkal plānots rīkot septembrī.

Uzņēmēju tikšanās Sunākstes pagastā