Aizkraukle Jauniešiem Izglītība
zaļā telpa

Valentīna dienas noskaņās 14. februārī Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā atklāta zaļā telpa “Vieta, kur augt” – tajā zaļos augi un augs bērni. Tāpat tagad centra telpās darbosies grāmatu apmaiņas punkts, kur ikviens varēs atnest un paņemt grāmatas.

Aizkraukles novada Interešu izglītības centra kultūras pasākumu organizatore Agnese Pulkstene stāsta, ka ideja par zaļās telpas iekārtošanu īstenota, popularizējot zaļā dzīvesveida un domāšanas ideju. Jau pagājušā gada vasarā centra darbinieki pie garāžiņas sociālā dienesta pagalmā Aizkrauklē kopā ar bērniem un jauniešiem sāka veidot kopienas dārzu, kurā audzēja zaļumus, saulespuķes un citus augus. Tagad “zaļa” kļuvusi arī viena telpa Interešu izglītības centra pirmajā stāvā.

Zaļajā istabā vienkopus novietoti augi, kas līdz šim auguši uz palodzēm visas iestādes telpās. Šajā telpā tie izkārtoti speciālos plauktos, katram augam pievienots nosaukums un, noskenējot kvadrātkodu (QR kodu), par augu var uzzināt vairāk. Te ir apmēram 30 gan zaļojošu, gan ziedošu augu. Tie ir arī citās telpās, un zaļajā istabā ir norāde, ka augus var meklēt.

“Zaļā telpa simbolizē ne vien vietu, kura augt augiem, bet mūsu iestādē var augt, mācīties un uz virsotnēm tiekties arī bērni, jaunieši un pieaugušie,” saka Agnese Pulkstene. Aizkraukles novada Interešu izglītības centrā mācās un interesantas nodarbes rod gan bērni jau no viena gada vecuma un jaunieši, gan seniori.

Par augiem, tāpat kā līdz šim, rūpēsies Interešu izglītības centra dežurante Nadežda Jevtušenko. Kolēģi secinājuši, ka viņai ir “zaļie pirkstiņi”, un viņas aprūpē te tiek audzēti arī dažādi zaļumi, kurus apmeklētāji var nogriezt un nogaršot – sīpolloki, dilles un citi. Zaļumu sējumi visu laiku tiek papildināti, lai apmeklētājiem netrūkst dabīgo vitamīnu.

14. februārī Aizkraukles novada Interešu izglītības atklāja arī grāmatu apmaiņas punktu. Tā iekārtošana bija jauniešu, kuri pulcējas centrā, ideja. Grāmatu apmaiņas punkts iekārtots pirmajā stāvā, kur nodarbības ir gan bērniem, gan pieaugušajiem, un grāmatu plauktā interesantu lasāmvielu jau var atrast dažādu paaudžu lasītāji.

Ikviens grāmatu plauktu var papildināt ar savām grāmatām, vienīgais nosacījums – tām jābūt tīrām un kārtīgām. Savukārt, ja vēlaties paņemt grāmatu sev, droši to varat darīt, nav obligāti atnest citu vietā. Grāmatu apmaiņas punkts pieejams ik dienu Aizkraukles novada Interešu izglītības centra darba laikā.