Datums 1. aprīlis, 2022 – 15. maijs, 2022
Laiks0.00
Vieta Aizkraukle
Aicina līdz 15.maijam apmeklēt INESES LITAUNIKS darināto tekstilleļļu izstādi.

Aizkraukles bibliotēkā izveidota INESES LITAUNIKS darināto tekstilleļļu izstāde. Izstādes autore dzīvo Lazdonā. Brīvajā laikā patīk veidot un radīt dažādas lietas. Ineses aizraušanās un hobijs ir tekstilleļļu izgatavošana.

Vienkāršo materiālu pārtapšanu radošās kompozīcijās un interesantos personāžos Inese apguvusi pašmācības ceļā. Lelles top no ļoti vienkāršiem materiāliem – kaprona, stieplēm, sintepona un auduma gabaliņiem, kuri meistardarba tapšanas laikā tiek sašūti, sasieti un salīmēti tā, ka rezultātā top brīnums – lelle.

Katra lellīte ir mīlēta un lolota, katrai ir savs izskats, raksturs un pat vārds. Izstādē apskatāmas vairāk kā 20 lelles. Pirmā Ineses Litauniks darinātā lelle bija “Mazulis maisiņā”, no jaunākiem darinājumiem ir “Smurfs”. Atkarībā no lelles lieluma un sarežģītības pakāpes, lelles darināšanai meistare velta no pāris stundām līdz pat divām nedēļām. Lai taptu neliela tekstillellīte, nepieciešams daudz izdomas un pacietības. Tās visas raksturo pozitīvisms un mīļums.

Daudzas lelles jau aizceļojušas pie jauniem saimniekiem, to vietā radušās citas. Māksliniece atzīst, ka apstāties vairs nevar. Pēkšņi parādās ideja jaunam tēlam, tā jāņem materiālus rokā un jādarbojas!

Aicinām ikvienu lielo un mazo interesentu līdz 15.maijam apmeklēt INESES LITAUNIKS darināto tekstilleļļu izstādi. Izstāde apskatāma Aizkraukles novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (1.stāvā) d.d. no 11:00-18:00, sest. no 10:00-15:00