Datums 29. jūnijs, 2023
Laiks18.00
Vieta Koknese, Kokneses viduslaiku pilsdrupas
pasākuma afiša

Kokneses pilsdrupās 29. jūnijā no pulksten 18.00 līdz 22.00 notiks divi koncerti – izzinošs pasākums “Līgojam pa Pēteriem” ar “Skaņumājas muzikantiem” un brāļu Petrausku instrumentālās mūzikas sniegums. Koncerti tiek organizēti projektā Nr. LLI-474 “Dzīve pie upēm: tūrisma produktu attīstība, balstoties uz seno un mūsdienu Baltijas valstu vēsturi” (Living Rivers). Ieeja tajos būs bez maksas.

Pirmajā koncerta daļā no pulksten 18.00 līdz 20.00 Kokneses pilsdrupās Pēterdienai par godu būs sadziedāšanās pasākums “Līgojam pa Pēteriem”. Tajā kapelas “Karikste” vadītāja Anita Ostrovska un tradicionālās mūzikas grupa “Skaņumājas muzikanti” iepazīstinās ar dažādiem senākiem tradicionālās mūzikas instrumentiem, izmantojot tos dziesmu pavadījuma spēlei. Koncertā varēs dzirdēt vairāku tipu ermoņikas, mandolīnu, cītaru, cimboles un citus instrumentus.

Koncerta otrajā daļā – no pulksten 20.00 līdz 22.00 – būs iespēja baudīt brāļu Petrausku meditatīvas mūzikas koncertu “Pāri ūdeņiem”. Talanta un patiesas cilvēcības bagātie mūziķi – pianists Raimonds Petrauskis un saksofonists Oskars Petrauskis – uzskatāmi par Latvijas kultūras telpas neatņemamu sastāvdaļu. Brāļi vairākkārt pārstāvējuši Latviju pasaulē kā augstākās raudzes koncertduets. Mūziķi atskaņo gan akadēmiskās un džeza mūzikas, gan teātra un pasaules mūzikas darbus.  

Koncertu mākslinieciskā ideja balstīta uz nemainīgi plūstošo dabas ritējumu – četrām debespusēm, kurai katrai piemīt sava sajūta, nokrāsa, skaņa, smarža un pat garša. Mākslinieki abās koncerta daļās centīsies izcelt svarīgāko, ieklausoties dabā, mūzikā un viens otrā.  

Ikviens aicināts izbaudīt Kokneses pilsdrupu īpašo noskaņu un sajūtas. Kokneses pilsdrupas ir lieliska vieta, lai radītu omulīgu atmosfēru un sajustu šīs kultūrvēsturiskās vietas burvību.

Koncerts tiek organizēts projekta “Dzīve pie upēm: tūrisma produktu attīstība, balstoties uz seno un mūsdienu Baltijas valstu vēsturi” (Living Rivers) ietvaros. Tā mērķis ir veicināt tūrisma attīstību, kas balstīta uz vēsturisko, dabas un kultūras mantojuma saglabāšanu un ir saistīts ar dzīvi pie upēm. Projekta īstenošanas ilgums ir 30 mēneši – no 2021. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 30. jūnijam. Kopējais projekta budžets ir 590 149,66 eiro, tajā skaitā 501 627,20 eiro – Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums. 

Par publikācijas saturu pilnībā atbild Aizkraukles novada pašvaldība un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju. 

 

Interreg Latvija-Lietuva logo