Aizkraukle Atbalsts Ukrainai Jaunjelgava
aicinām palidzēt - lukturītis

Aizkraukles novada pašvaldība saņēmusi ziņu no draugu pilsētas Slavutičas Ukrainā ar lūgumu palīdzēt. Pilsētā bieži tiek pārtraukta elektrības padeve un rodas grūtības nodrošināt skolu un bērnudārzu darbību. 

Aicinām ziedot sveces un  uzlādējamus lukturīšus, līdz 30. novembrim tos nogādājot Aizkraukles kultūras centrā Spīdolas ielā 2.

Aicinām ziedot arī aptuveni 5,5 KW ģeneratorus vai arī naudas līdzekļus ģeneratoru iegādei. Naudu var ieskaitīt biedrības “Aizkraukles reģionālā Tautskola” (reģ. nr. 40008148665) kontā: LV76HABA0551050252603, ar norādi “Palīdzība Slavutičai”.

Jaunjelgaviete Vaira Lejniece kopā ar tviterkonvoja biedrību “Agendum” organizē akciju, kuras ietvaros iegādāti skolas autobusi, un viņa decembra sākumā dosies uz Ukrainas skolām. Viena no tām būs arī skola Slavutičā. No viņas esam saņēmuši ierosinājumu šo autobusu  piepildīt ar šobrīd tik ļoti nepieciešamajām lietām mūsu draugiem. “Krievijas uzlidojumu laikā bērni turpina mācīties pagrabos lukturu un sveču gaismā. To ir grūti aptvert. Aicinu novada skolas un bērnudārzus šajā Latvijas patriotisma mēnesī iesaistīties un atbalstīt Ukrainu cīņā par brīvību.  Būtu tik jauki, ja katrs skolēns vienu sveci aizsūtītu Slavutičai.  Gaisma un siltums no Latvijas uz Ukrainu!” aicina Vaira Lejniece.

Ja būsim aktīvi un jau pirmajās dienās tiks saziedots pietiekami daudz nepieciešamo lietu, Aizkraukles novada pašvaldība organizēs pirmā sūtījuma piegādi iespējami ātrāk nekā decembra sākumā, jo palīdzība nepieciešama nekavējoties.

Neesiet vienaldzīgi. Palīdzēsim!

Anta Teivāne

Vadītāja
anta.teivane [at] aizkraukle.lv