Muzikanti uz kuģīša
Foto: Vitālijs Prutskis

Lai Aizkraukles novadā popularizētu ūdenstūrismu un atgādinātu, cik Daugavas plašumi ir skaisti, pagājušās nedēļas nogalē pirmo reizi notika ūdens tūrisma sezonas atklāšanas pasākums “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022”.

Pasākumu rīkoja biedrība “Daugavas abi krasti” sadarbībā ar kuģīti “Balta Kaza”, Skrīveru kultūras centru, biedrību “Daugavas Senielejas Raganas”, to atbalstīja arī Aizkraukles novada pašvaldība.

Kuģīša “Balta Kaza” saimnieks Jānis Zariņš atzīst, ka ūdenstūrisms Aizkraukles pusē nav ļoti populārs, jo “Baltai Kazai”, kura pa Daugavu kuģo no Aizkraukles līdz Ķegumam, sezonas laikā garām aizpeldot vien dažas laivas. “Lai šim Daugavas daiļumam un plašumam pievērstu uzmanību, arī nolemām rīkot šādu pasākumu.”

Pasākums “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022” startēja pie brīvdienu mājām “Cepļi”, un kuģotāji veica apmēram 12 kilometru pa Daugavu, izkāpjot krastā pie Aizkraukles pilskalna un no tā virsotnes izbaudot skaistos Daugavas skatus.

Ceļā visi varēja izbaudīt kapelas “Karikste” muzikālos priekšnesumus, kā arī satikties ar daiļajām un viedajām Daugavas raganiņām, piedaloties viņu atraktīvajās aktivitātēs.

Vakarā visiem bija iespēja izbaudīt grupas “Petersons Band” koncertu. “Visi, kuri piedalījās, noteikti izbaudīja šo pasākumu,” teic Jānis Zariņš. “Mazliet žēl par nelielo ieinteresētību, taču arī nākotnē jāstrādā, lai cilvēkus aicinātu pievērsties ūdenstūrismam un izbaudīt tās aktivitātes, ko šī joma piedāvā.”

“Balta Kaza” nodrošina satiksmi pa Daugavu starp Klidziņu Skrīveros un Jaunjelgavu (viena brauciena cena šogad ir 1,60 eiro) un izbraukumus ar kuģīti, kā arī sniedz ūdenstūrisma un aktīvās atpūtas pakalpojumus, iznomājot SUP dēļus, kajakus, kanoe, airu laivas, motorlaivas, katamarānus. Šīs sezonas jaunums būs jauniegādātie katamarāni ar slidkalniņu un sešvietīgie plosti ar motoriem.

Savukārt, kad laiks kļūs siltāks, brīvdienās paredzēti kuģīša “Balta Kaza” reisi līdz Aizkraukles pilskalnam un Skrīveru dendroloģiskajam parkam. Pats saimnieks Jānis Zariņš šajā sezonā arī stūrēs kuģīti.

Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022
Video: lidojums virs Daugavas