Aizkraukle Atbalsts Ukrainai Sabiedrība
atbalsts ukrainai

Labdarības un atbalsta koncerta laikā Aizkraukles kultūras centrā tika savākti 1650,70 eiro drona iegādei atsevišķajai izlūku rotai no 110. Mehanizētās brigādes Ukrainā. Kopā ar Mazzalves pagasta liellopu izsoļu nama “Adams Farm” valdes locekļa Kaspara Ādama ziedotajiem 1000 eiro ir iegūta summa viena drona iegādei. 

Koncertā pirmās divas dziesmas ukraiņu valodā nodziedāja traumatologs Ēriks Vizulis. Piedalījās grupas “Eridana”, “Kodols”, “Dendijs”, “Nereta”, “Emily Family”, kapela “Karikste”, muzikālā apvienība “Tikai tā”, Janas Zolotorenko vadītie sieviešu un vīru vokālie ansambļi, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis, P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas pārstāvji un citi pasākuma atbalstītāji. Ikviens varēja par ziedojumiem iegādāties Aizkraukles Mākslas skolas audzēkņu darbus. 

Savos iespaidos par redzēto Ukrainā, tur nogādājot palīdzības kravas, stāstīja Aizkraukles novada brīvprātīgie ‒ Rita Šteina kopā ar Jāni Šteinu no Skrīveriem, Ingus Ostrovskis no Ērberģes, Vaira Lejniece no Jaunjelgavas un Oskars Ozols no Rīgas.  

Vaira Lejniece un Rita Šteina uzsvēra, cik svarīgi ukraiņu izlūkiem ir droni, lai veiktu izlūkošanu. Ir gandarījums, saņemot īsziņu no Ukrainas, ka drons, veicot izlūkošanu, izglābis karavīru dzīvību. Tas dod spēku vākt līdzekļus vēl un vēl jaunu dronu un citu vajadzīgo lietu iegādei. Atsevišķajā izlūku rotā no 110. Mehanizētās brigādes cīnās arī latvietis, tādēļ palīdzība tiek sniegta tieši šai rotai.  

Pasākuma rīkotāji saka lielu paldies ikvienam, kurš ziedo līdzekļus Ukrainas atbalstam.  

Labdarības pasākums Ukrainas atbalstam