Aizkraukle Atbalsts Ukrainai
kopbilde ar Ukrainas bērniem

Pirmo Aizkraukles novada svētku nedēļā esam uzņēmuši pirmos viesus – novadā viesojas jaunieši no Aizkraukles sadraudzības pilsētas Slavutičas. 14 jaunieši un divas skolotājas pie mums ne tikai bauda mierpilnu vidi un atgūst garīgo līdzsvaru, bet arī iepazīst novadu.

Jau tūlīt pēc karadarbības uzsākšanās Aizkraukles novada dome lēma iespēju robežās atbalstīt sadraudzības pilsētu, piedāvājot arī uzņemt šeit Slavutičas iedzīvotājus, īpaši bērnus un jauniešus. Tāpat esam vākuši ziedojumus un sūtījuši humānās palīdzības kravu, lai palīdzētu draugiem.

14 Slavutičas jaunieši un divas skolotājas iepazīst mūsu jauno novadu – jaunieši apmeklējuši vai vēl apmeklēs Jaunjelgavu, Skrīverus, Koknesi un Pļaviņas, kur dažādās aizraujošās aktivitātēs satiekas un līdzdarbojas ar vietējiem jauniešiem. Kādā aktivitātē izskanēja, ka viens no ukraiņu jauniešu sapņiem ir redzēt jūru, priecājāmies, ka tieši šāda iespēja bija iekļauta mūsu viesu darba kārtībā un vismaz viens no jauniešu sapņiem tiks piepildīts.

Jāatzīst, ka darbošanās kopā ar viesiem parasti izvēršas ļoti emocionāla, jo viņi kā brīnumu uztver ikvienu mums ikdienišķu aktivitāti, pat parasts muzeja apmeklējums viesiem sagādā neviltotas pozitīvas emocijas, nemaz nerunājot par iespēju pirmo reizi mūžā izbraukt ar SUP dēli vai piedalīties gotiņkonfekšu gatavošanā. Šobrīd ukraiņu jauniešiem tas viss ir ļoti īpašs, jo viņu ikdiena paiet trauksmes zīmē – diennakts laikā savos telefonos viņi saņem pat 29 uzlidojumu brīdinājumus, tas ir vairāk nekā viens stundā. Līdz asarām spēj novest arī bērnu sajūsma par mūsu lielajām ēdiena porcijām un augļiem – arī tas viņiem šogad lielā mērā ir liegts vai stingri ierobežots.

Slavutičas jaunieši pie mums ne tikai bauda mierpilnu vidi un atgūst garīgo līdzsvaru no kara ikdienas, bet arī pārstāv savu pilsētu, sniedzot prezentācijas par jauniešu domes darbību un situāciju pilsētā kopš 24. februāra. Stāstot par notiekošo mājās, pat divpadsmitgadnieces sejā iezogas vecumam neraksturīga nopietnība un briedums, karš šos jauniešus ir padarījis vecākus par saviem gadiem.

Viesi iesaistīsies arī Aizkraukles svētkos – sestdien dosies gājienā, pārstāvot mūsu sadraudzības pilsētu, tāpat gan centrālajā laukumā, gan pie kultūras centra varēsim vērot viņu deju priekšnesumus.

Sirsnīgs paldies visiem novada jaunatnes lietu speciālistiem un darbiniekiem, ikvienam novada uzņēmējam, kuri iesaistās ukraiņu jauniešu atbalsta pasākumos, sniedzot viesiem nenovērtējamu miera un drauga pleca sajūtu, radot pārliecību, ka pasaulē vēl pastāv normāla ikdiena un dodot cerību, ka tā atgriezīsies arī Ukrainas pilsētās un ciemos.