Aizkraukle Atbalsts Ukrainai Kultūra
svētku gājiens

Pirmo Aizkraukles novada svētku galvenajā dienā, 6.augustā, Aizkraukles pilsēta svinēja dibināšanas 55. gadadienu un aicināja ciemos visu novadu. Svētkus ievadīja ekumēnisks dievkalpojums Aizkraukles Sv. Terēzes no bērna Jēzus Romas katoļu baznīcā ar Staburaga vokālā ansambļa “MiLaRe” piedalīšanos.

Pēc dievkalpojuma visi svētku dalībnieki, kā arī dažādas organizācijas no visa novada devās krāšņā svētku gājienā, ko atraktīvi pavadīja “Braucošās klavieres” no Kuldīgas un staltie Skrīveru “Lielkažoku” zirgi.

Visa svētku diena aizritēja radošā un skanīgā gaisotnē. Pilsētas centrālajā laukumā bērni un jaunieši gandrīz visu dienu varēja pavadīt kopā ar ģimenēm, darbojoties radošajās darbnīcās, vērojot dažādu drošības dienestu aprīkojumu, baudot teātra izrādes un atrakcijas, kā arī vērojot Aizkraukles novada jauniešu grupu un ansambļu koncertu.

Dodoties no centrālā laukuma pa Spīdolas ielu, pasākuma apmeklētāji izbaudīja iepirkšanās prieku svētku tirdziņā. Savukārt vietējos ražojumus varēja iegādāties tirdziņā “Radīts Aizkraukles novadā”.

Laukumā pie kultūras centra krāsainā svētku virpulī izskanēja novada tautas mākslas koncerts, kurā piedalījās ap 200 dalībnieku no Pļaviņām, Klintaines, Iršiem, Skrīveriem, Jaunjelgavas, Seces, Staburaga, Daudzeses, Neretas, Mazzalves un Aizkraukles. Nelielu koncertu sniedza arī jaunā talantīgā soliste Anna Krista Ostrovska, kas ieguvusi popularitāti visā Latvijā.

Lietus uz īsu brīdi aizbiedēja svētku apmeklētājus, bet pēc nelielas pauzes laukums atkal bija pilns ar svētku baudītājiem un izskanēja grupas “Klaidonis”, Nacionālā teātra aktieru, grupas “Sudden Lights” koncerti, bet vakara izskaņā omulīga izballēšanās kopā ar grupām “Kalna ielas muzikanti” no Aizkraukles un “Remershof” no Skrīveriem.

Svinēšanu lieliski papildināja biedrības “Motorsport 77” rīkotais Latvijas čempionāts ātrumlaivām. Čempionāta noslēgumā tika pasniegts ūdensmotosporta entuziasta Edvīna Voita piemiņas kauss un sportista, laivu būvētāja Lotāra Millera piemiņas kauss.

Svētku dienā tika demonstrēta Latvijas kultūras akadēmijas veidotā filma par māksliniecēm, Aizkraukles novada goda pilsonēm Ingūnu Skuju un Melisu Breidenu. Tāpat bija apskatāmas arī divas izstādes: aizkrauklieša, karikatūrista Bruno Baha darbu izstāde kultūras centrā un Lietuvietes

Godas Balbieras darbu izstāde “Sarunas par puķēm un ap puķēm”. Šīs izstādes vēl aplūkojamas līdz augusta beigām.

Šajā svētku dienā Aizkrauklē ieradās arī viesi no sadraudzības pilsētas Biržiem Lietuvā un svētku koncertos piedalījās Ukrainas draugu pilsētas Slavutičas jaunieši.

Svētki aizvadīti emocionāli piesātinātā gaisotnē. Liels paldies visiem svētku rīkotājiem, dalībniekiem, drošības un kārtības uzturētājiem, tirgotājiem, sportistiem un svētku apmeklētājiem!

Aizkraukles novada svētki

Anta Teivāne

Vadītāja
anta.teivane [at] aizkraukle.lv