Kultūra
svēl=tku gājienā ar Sēlijas karodziņiem
Foto: Kārlis Ieviņš

23. jūlijā Jēkabpils novada Sēlpils pagasta Zvejnieklīcī norisinājās VIII Dziesmu un deju svētki "Sēlija rotā", kuros piedalījās arī Aizkraukles novada kolektīvi.

Svētki “Sēlija Rotā” aizvadīti emocionālā gaisotnē, prezentējot tradicionālo prasmju daudzveidību. Brīvdabas atpūtas kompleksa “Zvejnieklīcis” teritorijā visas dienas garumā notika Sēlijas apvienības mākslinieku plenērs un gleznu izstāde, amatnieku un mājražotāju tirgus, dažādas meistardarbnīcas, Sēlijas pūtēju orķestru un folkloras kopu radošās programmas, nevalstisko organizāciju sarunu telts “Sēļu identitāte”, Sēlijas asociācijas sanāksme. Sēlpils Evaņģēliski luteriskajā baznīcā skanēja Sēlijas novadu vokālo ansambļu un folkloras kopu koncerti. Sēlpils pagasta kapos notika piemiņas mirklis komponistam un diriģentam Pēterim Barisonam. Svētku kulminācijā izskanēja lielkoncerts “Dzīvo. Cilts.”

Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums svētku uzrunā teica: “Šie svētki lai izskan kā apliecinājums Sēlijas ilgām un centieniem vienmēr būt vienotiem. Vienotiem savā savdabībā, sīkstumā, tradīcijās un gara bagātībā no Jaunjelgavas līdz Krāslavai.”

Svētki pulcēja ap 1000 koru dziedātāju, dejotāju, folkloras kopu, vokālo ansambļu un pūtēju orķestru dalībnieku no Augšdaugavas, Aizkraukles un Jēkabpils novadiem. Aizkraukles novadu pārstāvēja 120 dalībnieki, svētkos piedalījās kori “Daudzeva” un “Vīgante”, deju kolektīvi “Sēļi” no Neretas, “Atvars” un “Kodols” no Jaunjelgavas, Staburaga muzikālā apvienība, Sunākstes vokālais ansamblis “Mežaroze”, Jaunjelgavas folkloras kopa “Lauce”, Jaunjelgavas kultūras veicināšanas biedrība un biedrība “Radi Jaunjelgavā”.

Paldies organizatoriem un svētku dalībniekiem!

Aizkraukles novads rotājas Sēlijas svētkos

Anta Teivāne

Vadītāja
anta.teivane [at] aizkraukle.lv