tautas m;uzikas svētki
Foto no LNKC arhīva

2022. gada 4. jūnijā Aizkraukles novadā notiks XXII Latvijas Tautas mūzikas svētki, kas pulcēs 21 tautas mūzikas kolektīvu no Latvijas novadiem. Svētku lielkoncerts vakarā skanēs Liepu parka estrādē, savukārt ieskaņas koncertos dienas pirmajā pusē vairākos pagastos būs iespēja baudīt kapelu programmas.

Aizkraukles novadu 4. jūnijā pieskandinās muzikantu kapelas no visas Latvijas. Laikā no pulksten 11 līdz 14 ikvienam interesentam būs iespēja dzirdēt XXII Latvijas Tautas mūzikas svētku dalībnieku koncertu kādā no piecām norises vietām: Secē, Skrīveros, Sunākstē, Staburagā vai uz kuģīša Daugavā. Vakarā pulksten 19 klausītāji aicināti uz lielo svētku koncertu Liepu parka estrādē Jaunjelgavā, kur pulcēsies 21 tautas mūzikas kolektīvs, kā arī aktīvākie vietējie dejotāji.

“Muzikantiem ir ļoti patīkami spēlēt, ja var vērot cilvēkus dejojam. Tikai ar dzirdi tautas mūziku kārtīgi izbaudīt nemaz nevar, turklāt dejojošs klausītājs skanējumu var pat pavilkt uz savu pusi. Tāpēc svētku koncertu dejot, tā vietā lai klausītos, aicināts ikviens. Būs arī līdzi dziedamas dziesmas un kopumā sirsnīgs, mazliet nostalģisks vakars skaistā parkā,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra Folkloras un Tautas mūzikas eksperte Lauma Bērza.

Tautas mūzikas nozare apkopo dažādos stilos muzicējošus instrumentālos un vokāli instrumentālos kolektīvus ar raksturīgu akustisko instrumentu sastāvu. To repertuāru veido tautas un tradicionālās mūzikas interpretācijas.

Svētkus rīko Aizkraukles novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Ieeja XXII Latvijas tautas mūzikas svētku koncertā un ieskaņas koncertos būs bez maksas.

XXII Latvijas Tautas mūzikas svētku norises programma

Sestdien, 4. jūnijā, no pulksten 11 līdz 14 koncerti Aizkraukles novadā:

  • Sunākstē spēlēs Hāgenskalna muzikanti”, Aizkraukles MMS kapela, “Neparasts gadījums”, “Savējie”, “Aizezeres muzikanti”, “Kā ir, tā ir”;
  • Secē spēlēs “Senās skaņās”, “Sudmaliņas”, “Spēlmaņi”, “Luste”, “Dimdari”;
  • Staburagā spēlēs “Atzele”, Lizuma lauku kapela, “Meldiņš”, “Blūmīzeristi”;
  • Jaunjelgavā, uz kuģīša “Balta Kaza” spēlēs “Pēterpogas”, “Grytela”;
  • Skrīveros “Lauku dienās” pie Skrīveru pārtikas kombināta spēlēs “Malta”, “Cēlāji”, Naujenes MMS ansamblis, “Karikste”.
  • Pulksten 19 Tautas mūzikas svētku lielkoncerts Liepu parka estrādē (lietus gadījumā kultūras namā). Pēc koncerta – zaļumballe.