Sabiedrība Sociālie pakalpojumi
atbalstam varēs pieteikties no 1. oktobra

11. augustā Saeima pieņēma “Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumu”, kas nosaka valsts atbalsta mehānismu pēdējos mēnešos notiekošā energoresursu cenu pieauguma kompensācijai iedzīvotājiem, gatavojoties apkures sezonai.

Likumā noteikts, ka iesniegumu par atbalstu mājsaimniecības varēs iesniegt laika posmā no šī gada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim koksnes granulu vai brikešu un malkas pirkumiem, no 1. oktobra līdz 31. maijam – par apkurē izmantojamo elektroenerģiju. Savukārt no 1. oktobra līdz 30. novembrim iedzīvotāji varēs pieteikties un saņemt vienreizēju 60 eiro atbalstu par malku, kura iegādāta līdz šī gada 31. augustam bez pirkumu apliecinoša dokumenta – čeka, stingrās uzskaites kvīts vai pavadzīmes.

Pašlaik valstī vēl tiek izstrādāts atbalsta mehānisma uzskaites rīks, kur reģistrēs tos, kuri pieteikušies atbalsta saņemšanai, kā arī sistēma, kā iedzīvotājiem būtu visērtāk atbalstam pieteikties. Tāpēc sīkāka informācija par vietām, kur varēs pieteikties atbalsta saņemšanai, tiks sniegta septembra pirmajā pusē un būs lasāma gan Aizkraukles novada pašvaldības informatīvā izdevuma septembra numurā, gan mūsu interneta vietnē www.aizkraukle.lv un sociālajos tīklos.