Drošība Pļaviņas Vide
ūdenslīmenis

Pļaviņu ūdenskrātuvē pēdējās dienās nedaudz pazeminājies ūdenslīmenis, un pļaviņieši cer, ka situācija turpinās uzlaboties. Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis teic: pagaidām viss ir mierīgi, taču turam acis vaļā un sekojam līdzi situācijas izmaiņām.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņo, ka Pļaviņās aizvien ir spēkā oranžā līmeņa brīdinājums, tas patlaban izsludināts līdz 18. janvāra pulksten 14. Pļaviņu ūdenskrātuvē pie Pļaviņām ir ledus un vižņu sablīvējums. Ūdenslīmenis šodien, 17. janvārī, pulksten 14.50 Pļaviņās bija 1014 cm virs stacijas “0” jeb 72,38 m LAS, Zeļķos – 684 cm virs stacijas “0” jeb 76,20 m LAS.

Pirms nedēļas ūdenslīmenis Pļaviņās bija 1019 cm virs stacijas “0” jeb 72,43 m LAS, Zeļķos – 802 cm virs stacijas “0” jeb 77,38 m LAS. Salīdzinot ar pagājušo nedēļu, tas ir nedaudz nokrities.

Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis informē, ka patlaban situācija Pļaviņās ir stabila, taču atslābt nedrīkst un tā aizvien tiek uzmanīta. “Vietām Daugavas vižņos veidojas izskalojumi, bet sastrēgumos nekādu lielu izmaiņu nav,” saka Andris Ambainis. Vienīgi Daugavas un Aiviekstes satekā vērojami vēl lielāki ledus kalni.

Savukārt Jēkabpilī aizvien ir spēkā sarkanā līmeņa brīdinājums. Ūdenslīmenis Daugavā pie Jēkabpils šodien pēcpusdienā ir 742 cm virs stacijas “0” jeb 82,11 m LAS, tas pēdējās dienās krītas un lielākās briesmas, šķiet, jau ir aiz muguras. Daugavā pie Jēkabpils ir ledus sablīvējums, applūdušas plašas teritorijas.

Plašāka informācija par hidroloģiskajiem apstākļiem pieejama hidro.meteo.lv. Aktuālajai brīdinājumu informācijai sekojiet bridinajumi.meteo.lv/

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112!

Aktuālo informāciju par situāciju Pļaviņās var skatīt: https://www.aizkraukle.lv/lv/jaunums/aktuala-hidrologiska-situacija-plavinas