Skrīveru pagasts Sports
futbols

29. jūlijā Skrīveros ilggadējā tradicionālā “Futbolballe” pulcēja daudzus skrīveriešus, pagasta viesus un sportiskos dalībniekus. Ziemeļu un dienvidu dzelzceļa puses pieaugušo futbola spēlē ar rezultātu 2:1 uzvarēja ziemeļu komanda, savukārt jauniešu grupā ar rezultātu 1:0 pārsvaru guva dienvidu komanda.

Līdz 15 gadu vecu zēnu grupā futbola spēlēs starp ziemeļu un dienvidu puses komandām ar rezultātu 5:1 stiprāki šoreiz bija dienvidnieki (Aleksandrs Rakstiņš, Hugo Bērziņš, Rainers Smilškalns, Kristiāns Krīgers, Raivis Gaņins, Antons Annuškāns, Gustavs Dzenis, Gustavs Ielejs (vārtsargs), Rodrogo Brališs un Artis Peniķis).

Šīs grupas zēni spēlēja arī sadraudzības spēli ar Jumpravas zēnu futbola komandu. Ļoti līdzvērtīgās cīņās ar 4:3 uzvarēja skrīverieši. Jāuzslavē uzņēmīgo Jumpravas zēnu komandas vecāku interese un atbalsts, bērnus atvedot un šajās spēlēs uzmundrinot. Ļoti aktīvi skrīveriešu zēnu ziemeļu un dienvidu komandu izveidošanu organizēja Gustavs Ielejs, kas aktīvi un veiksmīgi sargāja savas komandas vārtus. Vēl pārsteigums un prieks, ka ar sportot griboša un aktīva zēna skrīverieša Franča Lūša uzņēmību 11‒13 gadus veci Skrīveru ziemeļu un dienvidu puses zēni izveidoja divas komandas un nospēlēja prieka spēli.

Līdz 18 gadu vecu jauniešu konkurencē, spēlējot dienvidu un ziemeļu puses komandām, ar rezultātu 2:0 pārāki futbolā šoreiz bija dienvidnieki (Mārtiņš Kaķis, Hugo Muižnieks, Eduards Zirnītis, Ludvigs Bērziņš, Ints Lauva, Roberts Ozoliņš, Ernests Aņisimovs, Bruno Dāboliņš). Abus vārtus komandai guva Roberts Ozoliņš.

Pieaugušo futbola spēlē ar rezultātu 2:0 uzvarēja ziemeļu komanda (Ainārs Mičulis, Jānis Kokainis, Mārtiņš Skudra, Andris Skudra, Roberts Tumeļkāns, Kristaps Jansons, Māris Arcihovičs, Andis Litovskis, Ralfs Litovskis, Mārtiņš Matvejevs).

Tradicionāli tika izspēlēta arī futbola draudzības spēle, laukumā tiekoties komandai “Dignāja” no Jēkabpils novada un Skrīveru komandai, rezultāts 2:3 skrīveriešu labā (Andris Skudra, Jānis Kokainis, Evars Lūsis, Andis Litovskis, Guntis Rūze, Ainārs Mičulis, Māris Arcihovičs, Mārtiņs Matvejevs, Renārs Līmelis, Artūrs Reidzāns, Renārs Panteļejevs un Oskars Upmanis). Divus no gūtajiem vārtiem guva Renārs Zīmelis, savukārt izcili vairākkārtīgi skrīveriešu vārtus nosargāja Artūrs Reidzāns.

mamanet komanda
sievas un vīri

Futbolā konkursā “Pendele” piedalījās piecas komandas. Komandā četri spēlētāji – viens vārtsargs un trīs pendeļu izpildītāji. Visrezultatīvākā bija komanda “Vietējie”, otrā – komanda “Pusvecie”, trešā – komanda “Ziemeļi”.

Strītbola turnīrā piedalījās četras skrīveriešu un viena jauniešu komanda no Aizkraukles, pārsvarā jaunieši, kā arī spēlētāji vecuma grupā 30+. Dinamiski un līdzvērtīgi stiprās spēlēs pirmo vietu izcīnīja komanda “Fk Andža” (Skrīveri), otro vietu ieguva “Beķeri čh čh” (Aizkraukle), trešo vietu ‒ “Džāgerīši “(Skrīveri).

Handbolā dažādu paaudžu spēlētāji tikās arī šogad, piedalījās četras komandas: “Jaunie”, “Vidējie 1”, Vidējie 2” un “Senie”. Spēles spraigas, katra komanda ar savu mērķtiecīgumu. Uzvaru guva nepielaidīgie “Jaunie”, otrajā vietā ‒ “Vidējie 1”, trešajā – “Senie”, ceturtajā ‒ kreņķu balvas saņēmēji “Vidējie 2”.

Izaicinājuma sadraudzības spēlēs dāmām kečbolā jeb “Mamanet” volejbola smilšu laukumā piedalījās četras dāmu komandas: “Skrīveri”, “Pērles” (Viesīte), “Ledenes” (Inčukalns) un “Fortūnas” (Jēkabpils). Spēles bija gan emocionālas, gan spraigas, un kopumā līdzvērtīgi arī rezultāti. Favorītu titulu izcīnīja “Skrīveri”, otrajā vietā ‒ “Pērles”, trešajā ‒ “Ledenes”, “Fortūnas” šoreiz ieguva ceturto vietu un kreņķu balvu. Skrīveru volejbolistes ir stipri uzlabojušas savas spēļu prasmes, cītīgi un regulāri trenējoties un piedaloties gan Latvijas Tautas sporta asociācijas rīkotajos čempionātos Latvijā, gan citu pašvaldību “Mamanet” komandu rīkotajās spēlēs dažādās Latvijas pilsētās.

Tradicionāli futbolballē ziemeļu un dienvidu komandas un viesi sacenšas virves vilkšanā. Šogad stiprākā virves vilkšanā bija ziemeļu puses komanda.

Šogad piedāvājām izaicinājumu pāriem “Vīri nes sievas”. Atsaucās un droši šajā aktivitātē piedalījās trīs pāri. Sporta spēļu laukumā pāriem bija jāietērpjas tunikā. Nešanas distance ‒ līdz vienam laukuma galam, kur dāmai vajadzēja paņemt kolas glāzi un neizlejot kopā ar nesēju atgriezties pie sākuma līnijas. Kopvērtējumā visizturīgākā pāra titulu ieguva Kristīne un Kaspars Kuzņecovi, vislaimīgākā pāra titulu ‒ Evita un Reinis Jirjeni, visatjautīgākā pāra titulu ‒ Kitija un Uģis Alanti.

Ikviens mazs un liels pasākuma dalībnieks varēja iesaistīties arī “Activepark.lv” nodrošinātajās atrakcijās, bet vakara noslēgumā visi tika aicināti lustēties zaļumballē kopā ar grupu “Remershof” un vērot iespaidīgu uguns šova uzvedumu, ko nodrošināja “Fire studio” mākslinieki.

Zigrīda Sprukte

Sporta organizatore - Andreja Upīša 1, Skrīveri, Skrīveru pagasts, Aizkraukles novads LV - 5125
zigrida.sprukte [at] aizkraukle.lv