laureāti un pasvladības vadība

Rundāles pilī 25. novembrī tika godināti konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē 2022” laureāti. Viņu vidū ir arī trīs Aizkraukles novada uzņēmumi – AS “Virši – A” no Aizkraukles, apskates saimniecība “Karlīnas” no Vietalvas un zemnieku saimniecība “Ģēģeri” no Neretas.

25. novembra pēcpusdienā hercoga Pētera Bīrona kādreizējā rezidencē Rundāles pilī ieradās šī gada Zemgales krietnākie uzņēmēji un viņu pavadoņi – pils Baltajā zālē notika konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē” 2022. gada laureātu godināšana. Konkursu un godināšanas pasākumu organizē Zemgales Plānošanas reģions, bet par nominācijai izvirzītajiem kandidātiem, šoreiz attālināti, balsoja Zemgales Attīstības padomes dalībnieki.

Šo atzinību var saņemt vidējo un mazo uzņēmumu īpašnieki, kuru darbība pozitīvi ietekmē novada un reģiona ekonomisko izaugsmi. Tāpat īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā un sabiedriskā aktivitāte. Katra no Zemgales reģiona sešām pašvaldībām “Gada uzņēmēja Zemgalē” titulam izvirza vienu pretendentu trīs dažādās nominācijās: gada jaunais uzņēmējs, mazais (mikro) un vidējais, lielais uzņēmējs. Kopā titulam izvirzīti 18 uzņēmumi.

No Aizkraukles novada jaunā uzņēmēja laureātu godā šoreiz ir apskates saimniecība (mini zoo) “Karlīnas” no Vietalvas , mazo uzņēmumu grupā balvu saņēma zemnieku saimniecība “Ģēģeri” no Neretas, bet kā labākais lielais uzņēmums tika sumināts AS “Virši – A” no Aizkraukles.

Apskates saimniecība “Karlīnas” Vietalvas pagasta “Aivaros” apmeklētājiem tika atvērta 2018. gadā, tajā saimnieko Silvars un Līga Dumpji. Saimniecībā var apskatīt un iegādāties tīršķirnes trušus, tur apskatāmi dažādi putni un dzīvnieki – ķengurs, lama, skunkss, alpakas, aitas, kazas, nūtrijas, murkšķi, zosis, pāvi, fazāni, nandu un citi. Šī ir vieta, kur nesteidzīgi atpūsties un iedvesmoties lauku vidē. Četru gadu laikā saimniecība ne tikai papildināta ar jauniem dzīvniekiem, bet labiekārtota teritorija, ierīkota piknika un ugunskura vieta un atvērta kafejnīca.

Dumpju ģimenē aug divi bērni, saimniecībai nosaukums dots par godu meitai Karlīnai. Lai gan ģimene atzīst, ka dažkārt nav viegli savienot darba pienākumus ar mājas rūpēm, viņi neapstājas pie sasniegtā. Uzņēmuma saimnieks Silvars Dumpis saka: “Darbs ir mans hobijs”.

Neretas zemnieku saimniecība “Ģēģeri” ir specializējusies augkopībā, te audzē graudaugus, rapsi, pupas. Saimniecība dibināta 1991. gadā un sākumā apsaimniekoja 76 hektārus zemes, bet patlaban tiek apsaimniekoti 2166 hektāri gan īpašumā esošās, gan nomātās zemes. Lielā mērā viņu nopelns ir tas, ka, iebraucot Neretā, skatam paveras sakopti lauki. Saimniecība nodrošina darbu vietējiem iedzīvotājiem, šobrīd te strādā 24 darbinieki.

Saimnieks Juris Pundurs atklāj: “Pievērsos lauksaimniecībai, kad mantoju 25 hektārus zemes un, pateicoties tēva stāstiem par Ulmaņa laikiem, motivācijas un cerību pilns uzsāku saimniekošanu. Praktiskās iemaņas jau biju apguvis, krievu laikos audzējot tulpes, tomēr nebiju domājis, ka tas būs tik grūti. Sākotnēji saimniecība nodarbojās ar lopkopību un augkopību, bet laika gaitā saimniecība specializējās augkopībā.”

AS “Virši – A” savu darbu sāka tālajā 1995. gadā Aizkrauklē, izīrējot no kolhoza uzpildes staciju, kurā tika veikta degvielas tirdzniecība lauksaimniecības vajadzībām. “Mūsdienās “Virši” ir pazīstami ar garšīgu, svaigi grauzdētu kafiju, bet retais atceras, ka jau 1995. gadā “Virši” tirgoja karstos dzērienus līdzņemšanai. Toreiz tā bija melna kafija, kuru pagatavoja degvielas uzpildes stacijas operators,” atceras “Virši – A” padomes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš.

Šodien AS “Virši-A” ir lielākais un visstraujāk augošais pašmāju degvielas tirgotājs ar 26 gadu pieredzi Latvijas degvielas tirdzniecības nozarē. Uzņēmuma tīklā ir 69 uzpildes stacijas un tajā strādā vairāk nekā 690 darbinieki visos Latvijas reģionos.

***

Visi konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē” laureāti, pateicoties reģiona pašvaldību finansiālam atbalstam, Rundāles pilī saņēma īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu 500 eiro apmērā. Svinīgajā pasākumā piedalījās un savus labākos šī gada uzņēmējus sveica arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums un citi pašvaldības pārstāvji.

 

Gada uzņēmējs Zemgalē 2022