Projektu aktualitātes Tūrisms
baznīca ar Interreg logo

Aizkraukles novada pašvaldības darbinieki un mediju un tūroperatoru pārstāvji 7. un 8. jūnijā devās iepazīt populārākos tūrisma objektus cēlās Nemunas upes krastos Kauņas rajona pašvaldībā, Lietuvā. Ikvienam vērts tās redzēt, tāpēc piedāvājam nelielu ieskatu Kauņas rajona skaistākajās vietās.

Raudondvaris – ceļojums laikā

Modies no ziemas miega un laipni aicinot tūristus, pēc ilgāka pārtraukuma Raudondvaris muižas parka teritorijā apmeklētājus sagaida Kauņas rajona tūrisma un biznesa informācijas centrs un tā laipnās darbinieces, kuras gatavas uzklausīt un palīdzēt izvēlēties piemērotākos un interesēm atbilstošākos tūrisma maršrutus. Esi apņēmies maršrutu izplānot paša spēkiem vai neesi pārliecināts, ka paspēsi sasniegt tūrisma informācijas centru darba laikā? Arī par to ir padomāts – tūristu ērtībām ārpus centra ir ierīkots stends, kurā izvietoti tūrisma ceļveži un bukleti, kurus iespējams apskatīt un paņemt līdzi.

Plašāka informācija par Kauņas rajona tūrisma un biznesa informācijas centru: www.kaunorajonas.lt.

Apmeklējot Raudondvaris, noteikti rodas vēlme tur uzkavēties ilgāk, jo ikvienu apmeklētāju apbur šarmantais dārzs ar tā balto pērli – oranžēriju, kurā ierīkots arī restorāns gardu un greznu maltīšu baudīšanai. Ceļot laikā iespējams Raudondvaris muižas greznajās telpās, kuras iespējams apskatīt gides vadībā. Šovasar šeit plānoti arī vairāki festivāli un pasākumi un, protams, šī apburošā vieta ir atvērta un pieejama arī ikviena skaistajiem dzīves notikumiem.

Par pasākumiem muižā, ekskursijām un citiem piedāvājumiem plašāka informācija pieejama: http://www.raudondvariodvaras.lt/.

Mierpilnā Kulautuva

Aicinot uz mieru un garīgo piepildījumu, viesus gaida nelielā pilsētiņa netālu no Kauņas – Kulautuva. Šī vieta jau pagājušajā gadsimtā bijusi galamērķis ceļotājiem otrpus okeānam – no Kanādas, Amerikas Savienotajām Valstīm un pat Bolīvijas, kas ieradušies, lai uzlabotu savu veselības stāvokli, jo šeit darbojās pēc neatkarības atjaunošanas pirmais veselības kūrorts Lietuvā. Tāpat arī vietējie iedzīvotāji, tostarp politiķi, mākslinieki un diplomāti labprāt šeit pavadījuši brīvdienas. Arī šobrīd Kulautuva ir mierpilna vieta, kurā smelties mieru un dabas enerģiju. 2016. gadā šeit izbūvēta īpaša celtne priežu meža ieskautā Kulautuvas minerālūdens avotam – modernā metāla būve ir lielisks velotūristu pieturas punkts, kā arī tas pielāgota personām ar kustību traucējumiem. Šeit var uzņemt spēkus, veldzējoties ar tīru, patīkami vēsu minerālūdeni un uzpildīt to līdzņemšanai. Šī vieta atvērta visu gadu jebkurā diennakts laikā.

Kulautuva ir brīnišķīga vieta, kurā baudīt dabas un kultūras dvesmu – Baltu dievību parkā, kas atrodas turpat netālu, meža ielenkumā mīt lietuviešu skulptoru veidotās koka baltu dievības, dažas pat ļoti līdzīgas mums jau zināmajām latviešu dievībām. Tiem, kas vēlas pabūt dabā, tiek piedāvātas vairākas meža takas un pārgājienu maršruti, kurus katrs var izvēlēties pēc savām iespējām un vēlmēm.

Protams, Kauņas rajons ir arī bagāts arī ar dažādu gadsimtu un arhitektūras stilu dievnamiem. Kulautuvā apskatām ļoti mūsdienīgu un modernu baznīcu, tā celta 2021. gadā, un tā kā oāze mirdz priežu meža ielenkumā.

Par to ko redzēt un kur doties Kulautuvā vairāk lasi https://www.kaunorajonas.lt/lv/kulautuva/.

Vilkijā kā pasakā

Citāda noskaņa valda Vilkijā. Lai gan tā atrodas netālu no Kulautuvas, tomēr šeit dabai jau ir cits raksturs – ceļi ved augšup un lejup, Nemunas upe paveras kā bagātīga ieleja. Dodamies augšup, līdz nonākam dievnamā kalna virsotnē – Svētā Georga baznīcā. Šis ir 19. gadsimtā būvēts dievnams ar diviem torņiem, līdzīgi kā esam raduši redzēt Latgales pusē. Nedaudz atturīgais, bet tajā pašā laikā greznais interjers aicina uzkavēties, apskatot katru detaļu. Dievnama ārpuse var aplūkot dažādām personām veltītas piemiņas vietas, kā arī var uzkāpt nelielajā skatu platformā, kas apliecina, ka ceļš mūs vedis gar Nemunas upes krastiem. Daba Vilkijā turpina pārsteigt, kad, izejot caur baznīcas vārtiem un dodoties caur aleju, nonākam pasakainā vietā, no kuras paveras elpu aizraujošs skats uz Nemunas upes gleznainajiem lokiem. Laiks doties lejup un apskatīt tuvāk!

Pāri kalniem un lejām Nemunas upes krastos nonākam šķietami Eiropas reģionam neiedomājama vietā – Luisa Ārmstronga laukumā. Skan Ārmstronga mūzika, paveras skats uz nelielu estrādi un Nemunas upi. Šis laukums celts par godu mūziķa audžuvecākiem, kuri ir no Vilkijas. Baudot Ārmstronga mūziku, vērojam rosību Nemunas upē, šeit arī atrodas Vilkijas kuģu piestātne un ar nelielu prāmi ir iespēja pārcelties uz upes otru krastu, kur mūs sagaida ne mazāk gleznaina, neliela pilsētiņa Zapišķi.

Vilkijas tūrisma piedāvājums plašāk: https://www.kaunorajonas.lt/lv/vilkija/.

Zapišķi

Pirmais, kas piesaista skatu, ir 16. gadsimta skaistule, kas būvēta gotiskajā stilā – atjaunotā Svētā Jāņa Kristītāja baznīca. Klajumā Nemunas Upes krastos tā paveras visā krāšņumā, tiekam aicināti iekšā un atklājam, ka interjers ir visai askētisks. Šobrīd ēka vairs nekalpo reliģiskiem mērķiem, taču tā pulcē ļaudis dažādos mūzikas festivālos un koncertos.

Plašajā līdzenumā Nemunas upes krastā izbūvēta arī promenāde, kas ir iemīļota vieta pastaigu cienītājiem un velobraucējiem, arī šeit vērojam kuģus un dodamies nelielās piestātnes virzienā, lai baudītu braucienu ar kuģīti, vērojot ainaviskos upes krastus. Mūs sagaida vēl viena skaista vieta Kauņas rajonā – Kačergine.

Par apskates vietām Zapišķos plašāka informācija pieejama https://www.kaunorajonas.lt/lv/zapyskis/.

Kačergine ar mākslas elpu

Kačerginē virmo kūrorta sajūta, ko biežāk asociējam ar piejūras pilsētām un ciematiem, arī pilsētiņas simbols ir priedes čiekurs, kas asociējas ar Baltijas jūras klātesamību. Iepazīstot pilsētiņas vēsturi kopā ar mūsu gidēm, kuras īpaši gatavojušās viesu uzņemšanai – klausoties lietuviešu valodas tulkojumu uz angļu, pārņem patīkama brālības sajūta ar mūsu kaimiņiem un šķiet, ka var arī netulkot, mēs saprotam, jo izteiksmes veids pasaka priekšā galveno domu.

Šeit mākslas klātesamība jaušama uz katra stūra: senās mājas un gleznojumi uz to sienām, fotogrāfu izstādes brīvā dabā un nedaudz tālāk no upes krastiem – skaistais Avota laukums. Laukumā ir mākslinieciska strūklaka, no kuras tek avota ūdens. Šeit apskatāma arī S. Žirguļa radītā kompozīcija “Rīta putni“ un ar biguli rotāta akmens stēla “Laikmetu durvis“, kas viesus iepazīstina ar pilsētiņas leģendu.

Vairāk par Kačergines ceļojuma galamērķiem uzzini https://www.kaunorajonas.lt/lv/kacergine/.

Rādīsim savu novadu

Jau vēlā nakts stundā mūsu brauciens tuvojas noslēgumam. Šī ir bijusi tikai neliela daļa no tā, ko var apskatīt un kur doties Kauņas rajonā. Paldies mūsu sadarbības partneriem – Kauņas rajona pašvaldības administrācijai un Kauņas rajona biznesa un tūrisma informācijas centram par laipno uzņemšanu un lieliski noorganizēto ekskursiju! Vasarā tiksimies atkal, kad viesus no Lietuvas sagaidīsim Aizkraukles novadā, lai arī viņi emocijām bagāti dotos mājup, aicinot vietējos iedzīvotājus izbaudīt tūrisma piedāvājumu mūsu novadā.

Brauciens tika organizēts projekta “Dzīve pie upēm: tūrisma produktu attīstība, balstoties uz seno un mūsdienu Baltijas valstu vēsturi”, Nr. LLI-474 (Living Rivers), kas īstenots Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros. Tā mērķis ir veicināt tūrisma attīstību, kas balstīta uz vēsturisko, dabas un kultūras mantojumu, kas saistīts ar dzīvi pie upēm. Projekta īstenošanas ilgums ir 24 mēneši – no 2021. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31.

decembrim. Kopējais projekta budžets ir 590 149,66 eiro, tajā skaitā 501 627,20 eiro – Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums. Plašāka informācija: https://latlit.eu/.

Šis raksts sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par tā saturu atbild Aizkraukles novada pašvaldība un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.