Kultūra
kodols VPDK

Augusta pirmajās dienās Rīgā Mežaparka Lielo estrādi ieskandinās koncertuzvedums “Dziesma dejo. Deja skan”, kurā dziesma savienosies ar deju vienā nešķiramā priekšnesumā. Koncertā dejos arī Jaunjelgavas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kodols”.

Vērienīgais notikums kopā pulcēs vairāk nekā 6000 dalībniekus no Latvijas, kā arī diasporas kolektīvus: dziedātājus un dejotājus no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas un Beļģijas. Dejas skanējumu izdejos arī Aizkraukles novada dejotāji – Jaunjelgavas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kodols” ar vadītāju Gunitu Krievāni.

5. un 6. augustā pulksten 21.30 Mežaparka Lielajā estrādē skatītāji varēs baudīt grandiozus koncertus, bet šodien, 4. augustā pulksten 21.30 sāksies ģenerālmēģinājuma koncerts.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Pasākuma producents un idejas autors ir Edžus Arums. Koncertā dalībnieki demonstrēs gan labi pazīstamu repertuāru, gan īpaši šim notikumam veidotu jaunradi, kurai muzikālās daļas autors ir vairākkārtējs "Grammy" balvas nominants Uģis Prauliņš un horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, kurš kopā ar Mārtiņu Klišānu ir arī uzveduma mākslinieciskie vadītāji.

Agris Daņilēvičs par ieceres piepildījumu uzskata: “Mežaparks ir ideāla vieta, lai laukumā, kur parasti sēž skatītāji, varētu dejot dejotāji. Laukums ir tieši divarpus stadionu izmērā, un vietas netrūks. Izaicinājums būs estrādes dejojamo laukumu piepildīt, jo tas ir lielākais laukums, kāds pagaidām vispār ir iespējams. Mežaparka estrāde pilnīgi noteikti dod arī savu pievienoto vērtību, tāpēc ka tā ir vieta, kur jau gadiem ilgi ir īstenota Dziesmu svētku tradīcija, un šī vieta jau pati par sevi uzrunā. Un it sevišķi tā uzrunā savā jaunajā veidolā, kas ir ļoti, ļoti iespaidīgs. Kad no koristu pēdējām augšējām rindām paskatās uz visu lielo estrādi, liekas, ka tas ir kaut kāds kosmoss. Dievs dod to visu piepildīt, kā iecerēts!”

Vēlam vidējās paaudzes deju kolektīva “Kodols”  dejotājiem izturību koncertos un izbaudīt šo brīnišķīgo piedzīvojumu – sajust dejas un dziesmas kopīgo skanējumu!