Drošība Sabiedrība Atbalsts Ukrainai
Lai palīdzētu Ukrainai, rīkosimies organizēti

Aizkraukles novada pašvaldība, atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam, piedāvājusi izmitināšanas vietas karadarbības skartās Ukrainas iedzīvotājiem. Savukārt visiem, kuri grib un var palīdzēt, iesakām rīkoties organizēti un savu palīdzību, arī bēgļu izmitināšanas iespējas, pieteikt vietnē www.ukraine-latvia.com.

Saistībā ar palīdzības sniegšanu Ukrainai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests apkopojis vienuviet visu tā rīcībā esošo informāciju par pašvaldību piedāvāto palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem. Kopā ar Latvijas valsts pārvaldes institūcijām notiek koordinēta sadarbība atbalsta sniegšanai Ukrainai un Ukrainas pilsoņiem, lai sniegtais atbalsts būtu efektīvs.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina individuāli un nekoordinēti nebraukt uz Ukrainu vai Polijas un Lietuvas robežu, piedāvājot transportu un pirmās nepieciešamības piederumus. Šobrīd jau tā lielā transporta plūsma kavē palīdzības nogādāšanu Ukrainā un Ukrainas iedzīvotāju nokļūšanu drošībā.

Ziņas par nepieciešamo humāno un cita veida palīdzību, tai skaitā no krīzes skartajām valstīm, tiek saņemtas arī Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānisma ietvaros, kur valstis koordinēti informē par vajadzīgo palīdzību un tās piegādāšanu, lai darbības būtu saskaņotas, organizētas un savlaicīgas.

Aicinām iedzīvotājus nogaidīt, kamēr tiks publicēti saraksti ar precēm, kuras nepieciešams ziedot Ukrainas atbalstam, tad arī pašvaldība aicinās iedzīvotājus iesaistīties un ziedot vajadzīgās lietas. Arī Aizkraukles novadā tuvākajā laikā tiks izveidotas ziedoto preču pieņemšanas vietas, taču lietas pieņems stingri pēc nepieciešamo saraksta, lai neradītu lieku preču krājumu un neapgrūtinātu piegāžu iespējas.

Lai koordinētu palīdzības sniegšanu un informētu par ierašanās un atbalsta sniegšanas kārtību Ukrainas iedzīvotājiem, izstrādāta vienota platforma www.ukraine-latvia.com.

Šajā platformā, aizpildot anketu, aicināts reģistrēties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas sniegt jebkāda veida palīdzību Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Lai arī tīmekļvietne pagaidām ir angļu valodā, tajā ievietotās anketas ir latviešu valodā.

Šajā lapā aicināti reģistrēties arī tie Ukrainas iedzīvotāji, kuri, bēgot no kara, ir ieradušies Latvijā un meklē jebkāda veida atbalstu. Tur pieejama informācija gan par uzturēšanās un darba iespējām, gan par sociālā atbalsta saņemšanu Latvijā.

Saziņai par valsts robežas šķērsošanu aicinām izmantot Valsts robežsardzes bezmaksas tālruņa numurus: +371 67913569 vai +371 67913568