Pārrobežu sadarbība
Likteņdārza bruģakmenī tiks iekalts arī Korejas vēstnieka vārds

Šodien, 5. maijā, Aizkraukles novadā viesojās Korejas Republikas vēstnieks Latvijā Songdžins Hans, viņu vizītē pavadīja trešais sekretārs/vice-konsuls Mjungdže Songs. Viņi paviesojās arī liellopu izsoļu namā Mazzalvē un likteņdārzā Koknesē, kur bruģa akmenī tiks iekalti arī abu augsto amatpersonu vārdi.

Dienvidkorejas vēstnieks Songdžins Hans (Seong-Jin Han) un trešais sekretārs/vice-konsuls Mjungdže Songs (Myungje Sung) vispirms tikās ar Aizkraukles novada domes priekšsēdētāju Leonu Līdumu, viņa vietniekiem Daini Vingri un Andri Zālīti. Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Vectirāne prezentēja Aizkraukles novadu, bet vēlāk tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar ekonomisko un politisko situāciju pasaulē un Latvijā. Pārrunājot Latvijas un Korejas sadarbības iespējas, vēstnieks interesējās par kokmateriālu, no kuriem varētu gatavot mēbeles, cenām un pieejamību.

Īpašas emocijas Korejas Republikas vēstniekam un viņa pavadonim raisīja viesošanās Likteņdārzā Koknesē. Viņi labi izprata un novērtēja tā izveides un japāņu vides arhitekta Šunmjō Masuno projekta ideju. Songdžins Hans un Mjungdže Songs iegādājās bruģa akmeņus, uz kuriem tiks iekalti viņu vārdi, un tie papildinās Likteņdārza Draugu aleju. Starp citu, alejas izveidei nepieciešami 113 000 bruģakmeņu, šobrīd tajā ieklāti apmēram 30 tūkstoši laukakmens bruģa akmeņu ar iegravētiem vārdiem.

Vēlāk visi apmeklēja Baltijā lielāko Liellopu izsoļu namu Mazzalves pagastā. Tur izvērtās interesanta saruna ar izsoļu nama saimnieku Kasparu Ādamu, un vēstnieks ar interesi aplūkoja un izstaigāja īpašumu.

Korejas vēstnieks Songdžins Hans atzina, ka Aizkrauklē un Latvijā viņam ļoti patīk. Īpaši viņš novērtē to, ka Latvijā ir tik daudz vietas – Korejas Republika jeb Dienvidkoreja teritorijas ziņā ir apmēram tikpat lielā kā Latvija, taču tur ir 25 reizes vairāk iedzīvotāju – vairāk nekā 50 miljonu. Par vienu no Latvijas īpašajām iezīmēm viņš uzskata tīro gaisu – Korejā gaiss Ķīnas rūpniecības ietekmē ir ļoti piesārņots, un cilvēki ikdienā spiesti staigāt sejas aizsargmaskās.

Korejas Republikas vēstnieks Songdžins Hans Aizkraukles pusē viesojās otro reizi, bet trešais sekretārs/vice-konsuls Mjungdže Songs te bija pirmo reizi.

Foto galerija: https://www.aizkraukle.lv/lv/galerija/korejas-republikas-vestnieka-vizite