pērses sākumskola un kamanas

Turpinot Ziemassvētku vecīša ciemošanos Aizkraukles novada izglītības iestādēs, 7. decembrī vecītis kopā ar Rūķu meiteni bija pirmsskolas izglītības iestādēs “Zīļuks” Vietalvā, “Jumītis” un “Bērziņš” Pļaviņās, “Bitītē” Bebros un “Gundegā” Koknesē, apciemoja Pļaviņu vidusskolu, pa dziļo sniegu tika līdz Pērses sākumskolai, Bebru pamatskolai, Kokneses pamatskolai – attīstības centram. Bebros kāds zēns paziņoja, ka svētkos svarīgākais ir laime un mīlestība, bet Iršos vecītim uzdāvināja siltas vilnas zeķes.

Puteņainā rīta agrumā pa gandrīz neizbraucamu ceļu motorizētās Ziemassvētku vecīša kamanas tika līdz Vietalvas pagastam, kur “Zīļuka” bērni ļoti priecīgi viņu sagaidīja. Neskatoties uz to, ka sniegs putināja tā, ka grūti parunāt, mazie aktīvi iztaujāja vecīti un stāstīja savas svētku izjūtas.

Aiviekstes pagastā “Jumīša” plašajā pagalmā pie izrotātas egles bērni droši izteica savas vēlmes un dāvināja vecītim savus zīmējumus. Mazie labprāt stāstīja, kā gatavojas svētkiem.

Pļaviņu bērnudārzā “Bērziņš” bērni bija sagatavojuši vēstuli vecītim, kas bija pašu bērnu rakstīta, kāds zēns to nolasīja: “Mēs tevi ļoti gaidījām, mēs ļoti čakli strādājām, gatavojām rotājumus, mācījāmies dziesmas, jo ļoti gaidām Ziemassvētkus”. Bērni aicināja dziedāt un dejot kopā dziesmiņu “Piparkūkas danco”.

Pļaviņu vidusskolas audzēkņi vecīti sagaidīja diezgan kuplā skaitā. Lielākie jautāja: vai tu esi īsts?

Bebru pamatskolā valdīja ļoti jauka un omulīga atmosfēra. Par lielu pārsteigumu vecītim, uz jautājumu, kas svētkos ir svarīgākais, kāds puisis atbildēja: laime un mīlestība. Daudzi bērni dāvināja vecītim zīmējumus un vēstules, citi bija sagatavojuši dzejoļus.

Pērses sākumskolā bērni bija tērpušies rūķu cepurēs, sagatavojuši dziesmiņu un arī vecītis dabūja dāvanu – adītas zeķes, lai kājas nesalst. Visi bērni vēlējās iekāpt kamanās, tad nu vizīte noslēdzās ar plašu foto  sesiju.

Kokneses pamatskolā – attīstības centrā drosmīgākie bērni centās vecītim pastāstīt daudzas lietas no savas ikdienas dzīves. Vēlāk gandrīz visi vēlējās iekāpt vecīša kamanās, lai iegūtu skaistu foto atmiņai.

Bebru pagasta bērnudārzā “Bitīte” vecītis jau no tālienes dzirdēja saucienus: “Salavecis, salavecis!” Mazie ļoti vaļsirdīgi un droši stāstīja savus priekus un arī bēdas.

Kokneses pirmsskolas izglītības iestādē “Gundega” vecītis iebrauca jau mazliet tumsiņā, pagalms bija rotāts gaismiņām, skanēja mūzika un, kuplā apļa vidū iebraucot, vecīti sagaidīja gaviles. Sagaidītāju vidū bija arī bērnu vecāki. Pēc kopīgas padziedāšanas visi vēlējās nofotografēties ar vecīti.

Starp citu, šodien vecīti varēs sastapt Aizkrauklē un Secē.

Ziemassvētku vecīša ciemošanās 07.12.