Skrīveru pagasts Kultūra
dejošana

18. jūnijā Skrīveros svinēja svētkus “Satiekamies Skrīveros!”, pulcējot kopā ne tikai vietējos ļaudis, bet arī viesus no citiem pagastiem un pilsētām. Te notika pašdarbnieku koncerts, varēja noskatīties Skrīveru amatierteātra pirmizrādi un iesaistīties dažādās aktivitātēs.

Skrīveru kultūras centra pasākumu organizatore Inga Kokaine stāsta, ka sestdien Skrīveros uzņēma daudz viesu, īpaši apmeklēts bija grupas “Citi Zēni” koncerts uz zaļumballe ar grupu “Mājupceļš”, bet daudz skatītāju pulcēja arī Skrīveru amatierteātra pirmizrāde. Skrīverieši skatītāju vērtējumam nodeva Māras Hornas lugu “Brangais ķēriens”, un šis bija īpašs brīdis arī tādēļ, ka pēc vairāk nekā divu gadu pārtraukuma atkal iestudēta izrāde. Jautra, amizantām situācijām un pārpratumiem piesātināta. Iestudējuma režisors ir Agnis Albrehts, izrādē lomas spēlēja Ansis Martinsons, Gunta Šustere, Aivars Katajs-Paeglis, Anita Kataja-Paegle, Maija Strautniece, Aldis Jansons, Baiba Dronka, Inga Kokaine. Par skaņu un gaismu rūpējās Jānis Sniedziņš.

Skaists un pārdomāts bija Skrīveru kultūras centra tautas mākslas kolektīvu koncerts, tas notika vidusskolas stadionā. Koncertā piedalījās bērnu ansambļi, koris “Dīvaja”, ansamblis “Ferrovia”, deju kolektīvi “Susuriņi”; “Dižsusuri”; “Dzēse”, “Aiva”, pūtēju orķestris “Skrīveru taurētājs”. Savus radītos tērpus “No vaiņaga jostu pinu” demonstrēja A. Upīša Skrīveru vidusskolas dizaina studija.

Skrīveru Mūzikas un mākslas skolā varēja klausīties absolventu koncertu, iet dažādu tautu rotaļās un izveidot savu īpašo magnētiņu. Svētku dienā viesus uzņēma arī Skrīveru uzņēmēji.

Todien notika arī autoorientēšanās “Skrīveri rullē!”. Šo aktivitāti organizēja tūrisma organizatore Karīna Kruglova un Jānis Liepiņš.

Savukārt sporta darba organizatore Zigrīda Sprukte bija aprūpējusies par sportiskām nodarbēm, tāpat bērni varēja izpriecāties putu ballītē.

Skrīverieši svētkus aizvadīja krāšņi un lieliski, cilvēki priecājās par atkal satikšanās prieku un izbaudīja piedāvātos sporta un kultūras pasākumus.

“Paldies visām iestādēm, kolektīviem un katram, kas piedalījās svētku tapšanā un organizēšanā!” teic Inga Kokaine.