Skrīveru pagasts
Jāņa Purapuķes iela Skrīveros no putna lidojuma

Šonedēļ uzsāks ilgi gaidītos autoceļa Zemkopības institūts – Skrīveri (V918) jeb Jāņa Purapuķes ielas Skrīveros atjaunošanas darbus. Ielu apmēram pusotra kilometra garumā plānots pilnībā atjaunot, darbus iecerēts pabeigt līdz jūlija beigām.

Jāņa Purapuķes ielas jeb autoceļu V918, kas ved no Zemkopības institūta līdz Skrīveru pagasta centram, segums ir sliktā stāvoklī un par tā sakārtošanu allaž atgādinājuši gan iedzīvotāji, gan remontdarbu virzību mēģinājusi ietekmēt jau iepriekšējā novada pašvaldība. Tagad šis darbs ir uzsākts – ceļa malās jau ierīkotas zīmes, kas liecina par remontdarbu veikšanu un valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļa Aizkraukles novada pašvaldību informē, ka šonedēļ plānots uzsākt ceļa atjaunošanas darbus.

Vietējam autoceļam Zemkopības institūts–Skrīveri (V918) jeb Jāņa Purapuķes ielai atjaunos asfaltbetona segumu visā pusotra kilometra posmā no Daugavpils šosejas (A6) līdz reģionālajam autoceļam Augšlīgatne–Skrīveri (P32) (no 0,016. līdz 1,580. km). 

Posmā sakārtos ūdens atvadi – noņems lieko grunti, tīrīs grāvjus un caurtekas, nomainīs vai atjaunos nolietotās caurtekas. Vietās, kur tas ir nepieciešams, nostiprinās ceļa nogāzes. Ceļa nodalījuma joslā likvidēs krūmus un 12 satiksmei bīstamus kokus. Ar karsto asfaltu labos iesēdumus, ceļa profilu un bedrītes, aizpildīs plaisas ar bitumenu, bet daļā remontposma veiks asfaltbetona seguma izlīdzinošo frēzēšanu. 

Noslēgumā visā posmā ieklās jaunu asfaltbetona dilumkārtu, ceļa horizontālos apzīmējumus, kā arī nomainīs nolietotās ceļazīmes, uzpildīs nomales un atjaunos segumu nobrauktuvēs. 

Būvdarbus veic PS “Valkas ceļi” un “Pamatceļš”, darbu līgumcena – 323 993,23 eiro (ar PVN).

Būvdarbus plānots pabeigt līdz jūlija beigām. 

Ar kādiem ierobežojumiem jārēķinās autovadītājiem? Iela pilnībā satiksmei netiks slēgta. Atkarībā no veicamajiem darbiem maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums būs līdz 50 un 30 kilometriem stundā, būs posmi ar reverso kustību. Satiksmes organizācijas shēma patlaban vēl tiek skaņota – informē uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi”.