Aizkraukle Dome Pārrobežu sadarbība
Lielbritānijas vēstnieks

16. maijā Aizkrauklē viesojās Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Brummels. Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieki Dainis Vingris un Andris Zālītis, tiekoties ar vēstnieku, pārrunāja novada attīstību pēc administratīvi teritoriālās reformas un tās ietekmi uz pašreizējo novada izaugsmi, pašvaldības nostāju militārā poligona jautājumā un iespējamās sadarbības veidus.

Debatējot par novada ekonomiku, tās stiprajām pusēm, vēstnieks aicināja pašvaldību pievērsties atjaunīgās enerģijas ražošanai, kas pavērtu lielākas iespējas piesaistīt ārvalstu investorus jaunās un modernās nozarēs. Viņš aicināja mudināt novada uzņēmējus izmantot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras radītās iespējas un piedāvāt novadā ražotās preces eksportēt uz Lielbritāniju. Pašlaik vienas no zināmākajām Latvijas eksporta precēm uz šo valsti ir kokmateriāli, bet mums ir iespējas piedāvāt daudzveidīgāku preču un pakalpojumu klāstu.

Sarunas laikā vēstnieks izteica komplimentu skaistajai Latvijas dabai un interesantajiem apskates objektiem, tāpēc sarunā izskanēja ideja par britu tūristu piesaisti novadam. Vēstnieks gan atzina, ka tūrisma jomā ir divi būtiski izaicinājumi – viens ir ieinteresēt britus atbraukt uz Latviju, otrs – izbraukt ārpus Rīgas. Taču, ja tas izdodas, sajūsma parasti ir neviltota, jo arī ārpus Rīgas ir lieliski tūrisma piedāvājumi.

Lielbritānijas vēstnieks Aizkraukles novadā uzturējās divas dienas, apmeklējot arī vairākus muzejus, tostarp rakstnieka Andreja Upīša memoriālo māju Skrīveros

Lielbritānijas vēstnieka vizīte Aizkrauklē