koris skatē

14. aprīlī Aizkraukles novada vidusskolas zālē notika Aizkraukles novada koru koprepertuāra pārbaudes skate, gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Skatē piedalījās septiņi Aizkraukles novada kori un visi ieguva pirmās pakāpes vērtējumu.

Skatē koru sniegumu vērtēja svētku virsdiriģenti Jānis Baltiņš, Agita Rimšēviča, Ārijs Šķepasts, Uldis Kokars un goda virsdiriģents Juris Kļaviņš. Rezultātus apkopoja žūrijas sekretārs, Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss.

Žūrijas komisija atzinīgi novērtēja koru sniegumu, atzīmējot, ka gatavošanās laiks bija samērā īss, ņemot vērā pandēmijas ierobežojumus. Īpaši tika akcentēta koristu pacilātā un emocionālā attieksme.

Kori Aizkrauklē ir augstu novērtēti, jo visi kori saņēma pirmās pakāpes vērtējumu. Jaukto koru iegūtais vērtējums: “Aizkraukle” no Aizkraukles – 41,33 punkti, “Vīgante” no Seces – 40,33 punkti, “Dīvaja” no Skrīveriem – 40,11 punkti. Sieviešu koris “Anima” no Kokneses ieguva 43,11 punktus, “Loreleja” no Pļaviņām – 42,89 punktus, “Daudzeva” no Daudzeses pagasta – 41,67 punktus. Senioru koris “Alaine” no Kokneses ieguva 42,22 punktus.

Vēl Latvijas vīru koru repertuāra pārbaudes skatei 6. maijā Rīgā gatavojas vīru koris “Staburags”. Vēlēsim veiksmi arī viņiem.

Paldies visiem koristiem, diriģentiem un koncertmeistariem par lieliski paveikto darbu un lai skanīgs Dziesmu svētku laiks!

Aizkraukles novada koru repertuāra pārbaudes skate

Anta Teivāne

Vadītāja
anta.teivane [at] aizkraukle.lv