ziedo velosipēdu

Atbalstot ukraiņu bēgļus, biedrība "Vidusdaugavas NVO centrs" līdz 31. maijam Jēkabpils un Aizkraukles novadā īsteno velosipēdu ziedojumu kampaņu. Jaunus, lietotus vai remontējamus velosipēdus, skrituļdēļus un citus braucamrīkus var nogādāt arī Jaunjelgavā un Vecbebros.

“Vecbebros pašlaik dzīvo 48 Ukrainas bēgļi, tajā skaitā astoņi bērni no divu līdz 15 gadu vecumam un četri jaunieši, kuri Ukrainā bija spiesti pārtraukt studijas augstskolā,” stāsta “Latvijas Sarkanā Krusta” centra “Vecbebri” vadītāja Austra Midega. Velosipēda vai cita braucamrīka nogādāšanai ar viņu var sazināties pa tālruni +371 26593960.

Savukārt Jaunjelgavā šobrīd mīt 33 Ukrainas bēgļi, viņu vidū astoņi bērni un jaunieši no trīs līdz 20 gadu vecumam. Jaunjelgavas vidusskolas dienesta viesnīcas pārvaldniece Sanita Linarte aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ukraiņu bērniem ziedot pašiem vairs nevajadzīgos braucamrīkus. Ar viņu var sazināties pa tālruni +371 29106227.

“Braucamrīkus var nodot arī Jēkabpilī, sazinoties pa tālruni +371 29811673. Kas vienam ir lieks, tas citam var būt noderīgs. Ļoti ceram uz iedzīvotāju atsaucību ‒ atbalstīsim, iepriecināsim ukraiņu bērnus ar lietām, kuras pašiem vairs nav vajadzīgas!” aicina projekta informatīvā koordinatore Monta Lipša.

Velosipēdu un citu braucamrīku ziedojumu kampaņu biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” īsteno projektā “Ukraina Latvijas sirdspukstos: vienotā elpā”. Tā mērķis ir atbalstīt no Krievijas militārās agresijas bēgošos Ukrainas civiliedzīvotājus Zemgales reģionā, īpaši Jēkabpils un Aizkraukles novadā.

Projekts tiek realizēts līdz 2024. gada 30. jūnijam Jēkabpils un Aizkraukles novados ar atsevišķām aktivitātēm visā Latvijā. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds.