Aizkraukle Sabiedrība Kultūra
NVO forums

27. februārī Aizkraukles Kultūras centrā notika Aizkraukles novada nevalstisko organizāciju (NVO) un iedzīvotāju forums “Mēs paši ‒ ilgtspējīgu kopienu veidotāji”. Tajā piedalījās 58 pārstāvji no 28 biedrībām.

Pasākumu rīkoja Aizkraukles novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Zemgales NVO centru, un to līdzfinansēja Kultūras ministrija un “Demokrātijas akadēmija”.

Forumā kopīgi meklējām dažādas iespējas kopienu “kustināšanai” ‒ gan pašvaldības un cita finansējuma piesaistes iespējas, gan attīstot savstarpējas sadarbības prasmes visdažādākajos aspektos, gan aktīvi iesaistoties pašvaldības rīkotajās aktivitātēs.

Par 2024. gada finansējuma iespējām demokrātijas stiprināšanai stāstīja Zemgales NVO centra vadītājs Uldis Dūmiņš. Par dažādu kopienu “kustināšanu” runāja četras Vidusdaugavas NVO centra pārstāves ‒ par biedru tīklošanos, tostarp par Jēkabpils novadā īstenotajiem projektiem pieredzē dalījās projektu aktivitāšu koordinatore un projektu vadītāja Lāsma Lapiņa, sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Borisova informēja par partnerību projektos Latvijā, arī par Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma projektu “Trešās paaudzes universitāšu tīkla izveide Latvijā”. Lāsma Mežsēta, starptautisko projektu vadītāja, dalījās starptautisko projektu pieredzē, īstenojot Eiropas Solidaritātes korpusa projektu “Volunteers add Value”, savukārt Monta Lipša, informatīvā punkta ukraiņiem vadītāja un projektu aktivitāšu koordinatore, stāstīja par ukraiņu integrēšanu kopienā trijos projektos programmā “Aktīvo iedzīvotāju fonds” un divos Sabiedrības integrācijas fonda projektos.

“Demokrātijas akadēmijas” tīklošanās pasākumu vadīja sabiedrības līdzdalības eksperte Rasma Pīpiķe.

Forumā bija pārstāvētas 28 biedrības: “Saules aka”, “Pērses krasts”, “Baltaine”, “Sēļu klubs”, “Upmales mantinieki”, “Ērberģietes”, “Staburaga biedrība”, “Austras biedrība”, “Irši iedvesmo”, “Aizkraukles novada senioru biedrība “Askrāde”, “Daugavas Savienība, “Aizkraukles rajona partnerība”, Aizkraukles reģionālā tautskola, “Vecāki Aizkrauklei”, “Koprades pietura”, Neretas “Pūces”, jauktā kora “Aizkraukle” biedrība, Jaunjelgavas Kultūras veicināšanas biedrība, “Pļaviņu pļāvēji”, Vietalvas un Odzienas dziedāšanas biedrība, biedrība “LAD”, “Mazā taka”, “Kalnaziedu godi”, “Atvarieši”, Sēlijas asociācija, Jelgavas daudzbērnu ģimeņu biedrība, Zemgales NVO centrs un Vidusdaugavas NVO centrs.

Noslēgumā par Aizkraukles novada pašvaldības rīkoto projektu konkursu 2024. gadam un NVO iesaisti pašvaldības rīkotajās aktivitātēs informēja Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne. Jau saņemtais plašais projektu pieteikumu klāsts ir turpinājums kopienu aktivizēšanai ar mērķi domāt un darboties ilgtspējīgi. Lai mums kopā izdodas!

NVO forums “Mēs paši ‒ ilgtspējīgu kopienu veidotāji”