Aizkraukle Kultūra
čučumuižas rūķi

13. aprīlī pulksten 19 Aizkraukles kultūras centrā būs iespēja redzēt un dzirdēt dziesmu spēli “Šveiks – toreiz un tagad”, bet 20. aprīlī mazuļus un viņu vecākus uz tikšanos aicina Čučumuižas rūķi.

Krietnais kareivis Šveiks ir Latvijā iemīļots čehu tautas varonis, kura ierašanas uz dažādu teātru skatuvēm vienmēr bagātīgi aizdarīta ar dziesmām – ironiskām, priecīgām, skumjām, karavīru humora pilnām. Šveika dziesmas dzīvo vēl ilgi pēc tam, kad izrāde savas skatuves gaitas beigusi – “Mīļā, ķeizars mani karā sauc” vai “Ardievu, meitenes”, tāpat kā citas, kas tiek dungotas un svilpotas pie pirmās vajadzības, neskatoties uz to radīšanas gadu. Arī pats Šveiks, pareizāk, tā autors Jaroslavs Hašeks nav nekāds jaunais – tūlīt 140, bet viņa radītais varonis, kā apliecinājums veselajam saprātam un viena cilvēka cīņai pret valsts līmenī paceltu stulbumu un birokrātiju, ar apskaužamu regularitāti nāk pie saviem skatītājiem.

Šoreiz ar dziesmu spēli “Šveiks – toreiz un tagad” viņš būs klāt arī Aizkrauklē! Ar skanīgām dziesmām un lielisku stāstnieku – Valteru Krauzi, ar aktieri Rihardu Leperu, dziedātāju Mārtiņu Kanteru, profesionālu mūziķu grupu Mārča Auziņa vadībā, ar dziedātājām Intu Gudovsku, Anitu Levšu un Olgu Stupiņu, ar dejotājiem Beāti Svarinsku un Kristapu Pelēko. Īpašais viesis – leģendārais aktieris Gunārs Placēns, kurš šogad svin savu 95 gadu jubileju.

Savukārt 20. aprīlī pulksten 19 Aizkraukles kultūras centrā būs īpašs pasākums mazuļiem, viņu vecākiem un vecvecākiem – savu 30. dzimšanas dienu kopā aicina svinēt Čučumuižas rūķi. Koncertizrādē “Zem Lielā rūķa mices” varēs satikt visus Čučumuižas rūķus, krustmāmiņu un pārējos rūķu zemes iemītniekus. Rūķu krustmāmiņa atzīst, ka ar Čučumuižas rūķiem ir izaugusi vesela paaudze, un šodienas trīsdesmitgadnieki Čučumuižas rūķus atceras kā savus bērnības draugus.

Čučumuižas zemes iemītnieki mazajiem skatītājiem mācīs, kā strādā rūķu meistari: ko dara konfekšu, cukura, skrodermeistars, kā arī mācīs bērniem vecvārdus – rūķi dzīvo daudzus gadsimtus un tad, kad viņi šajā pasaulē ieradās, lietoja tādus vārdiņus, kādus lietoja mūsu vecvecmāmiņas un vecvectēvi. Bērni uzzinās, kas ir piņģerots, pletīzeris, un vēl daudzus citus vecvārdus, kurus šodien vairs sarunvalodā nelieto. “Rūķi dzīvo tāpat kā bērni – ģimenē vai saimē. Jo lielāka saime, jo draudzīgāk jāsadzīvo!” teic Rūķu krustmāte.

Biļetes uz šiem pasākumiem var iegādāties www.bilesuparadize.lv.

Uz tikšanos Aizkraukles kultūras centrā!