Jaunjelgava Sabiedrība
Zvirgzdiņu ģimene un valsts prezidents
Foto: Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja

Tradicionālajā svinīgajā Ziemassvētku pasākumā un Rīgas pils svētku egles iedegšanā piedalījās 20 daudzbērnu ģimenes no visas Latvijas, arī Zvirgzdiņu ģimene no Jaunjelgavas.

Uz pasākumu Rīgas pilī pēc novadu pašvaldību ierosinājuma bija aicinātas sabiedriski aktīvākās un radošākās Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kas pēc ilgstošas prombūtnes ārzemēs ir atgriezušās uz dzīvi Latvijā.

“Jūs esat šeit, jo jūs kā stipras ģimenes esat paraugs saviem līdzcilvēkiem un mums visiem Latvijā. Jūs lieliski parādāt, kā var apvienot gan darbu, gan rūpes par bērniem, gan arī sabiedriskās aktivitātes. Izlasot aprakstu par katru no jums, gandrīz katrā bija ierakstīts: “Paraugs savam novadam, pilsētai un līdzcilvēkiem.” Man ir prieks, ka daļa no jums ir atgriezusies no ārvalstīm. Jūs esat atpakaļ Latvijā. Jūs esat saredzējuši mūsu valsti kā iespēju zemi un dalāties savā pieredzē un dzimtenes mīlestībā ar mums visiem. Galu galā, nekur nav tik labi kā mūsu pašu Latvijā. Nekur nav tik labi, kā tajā vietā, kur jūs dzīvojat,” sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un novēlēja ļoti priecīgus un radošus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu.

Zvirgzdiņu ģimenē mamma Dace un tētis Uldis audzina divas meitas – Melisu (13), Endiju (10) un divus dēlus – Raulu (12) un Kristu (6). Ģimene ir lielisks paraugs citām ģimenēm, kā racionāli un harmoniski apvienot vairāku bērnu audzināšanu un karjeras veidošanu.

Ģimene pirms sešiem gadiem no Rīgas pārcēlās uz dzīvi Jaunjelgavas pagastā, mainot pilsētas burzmu pret dabas tuvumu un mieru. Vecāki saglabājuši uzņēmumu “Dance Beat” Rīgā, turpina to attīstīt un sniegt augsti kvalitatīvus deju skolas pakalpojumus arī reģionos, pavisam desmit pilsētās, arī Aizkrauklē un Jaunjelgavā. Deju skolā pavisam mācās 650 dejotāju, tajā skaitā Aizkraukles novadā ‒ ap 150.

Arī savā uzņēmumā ģimene darbojas sociāli atbildīgi – tiek sniegts atbalsts sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām, ievērojami atvieglojot vai pat neņemot maksu par nodarbībām tiem, kas to nevar atļauties, bet ļoti vēlas un pierāda savu vēlmi mācīties.

Gan ģimenes atvases, gan deju kolektīva dalībnieki vēlas redzēt stiprus, iedvesmojošus vadītājus, tādēļ visu laiku jābūt labā fiziskajā un emocionālajā formā, kas ne vienmēr ir viegli. “Ne vienmēr esam perfekti, slodze deju studijā ir liela, bet savu darbu darām no sirds, tā ir mūsu aizraušanās, mīlestība un rūpes par bērniem, un tas dod spēku, iedvesmu un izturību,” saka Dace Zvirgzdiņa.

Neskatoties uz aizņemtību darbā, kas nodrošina kuplās saimes iztiku, vecāki ļoti lielu vērību velta arī savu bērnu izglītībai, spēju pilnveidošanai un kopīgai ģimenes atpūtai, tajā skaitā sportiskajām aktivitātēm visiem kopā. Bērni apmeklē mūzikas skolu, sporta skolu, futbola nodarbības un, protams, dejo ģimenes deju skolā. Lai gan viņi ir noslogoti, arī sarežģītākajos priekšmetos skolā atzīmes ir labas un teicamas. Ikdienas dzīvē tiek iesaistīti arī vecvecāki, kuri, atbalstot jauno paaudzi, arī pārcēlušies dzīvot netālu.

Zvirgzdiņu ģimene ir lieliski iekļāvusies vietējā kopienā. Pakāpeniski atjaunojusi senu lauku īpašumu, arī bērniem mācot latvisko darba tikumu un vērtības, grūtību pārvarēšanu, lai viņi kļūtu par mērķtiecīgiem jauniešiem un nepadotos grūtībām.

Jautāta par ģimenes iespaidiem Rīgas pilī, Dace Zvirgzdiņa sacīja: “Pirmais mūsu iespaids ‒ vienviet Valsts prezidenta pilī bija daudz spēcīgu, uzņēmīgu ģimeņu, pat ar sešiem, septiņiem astoņiem bērniem, un tas radīja spēcīgu pleca sajūtu, ka esam starp tiem, kuri iet, dara, neapstājas, ka bērnu daudzums neierobežo spējas attīstīt kādu biznesu, kārtot ikdienas lietas. Tas bija iedvesmojošs kopābūšanas laiks. Otra sajūta – ka tu esi svarīgs. Ikdienā cīnoties ar darbiem un problēmām, esam noskrējušies, citreiz ceļā ir negatīvas situācijas un brīžiem rodas doma ‒ kam to visu vajag? Bet, esot Valsts prezidenta pilī un redzot rūpes un izjūtot sirsnību, sakām paldies Valsts kancelejai, Valsts prezidentam, pašvaldībai, ka tiek novērtēts mūsu ieguldījums. Tas, ka esam daļa no Latvijas, kuru veido daudzas ģimenes, lika justies īpaši. Ikdienā tā neizjūtam saikni ar savu valsti un tās vadību. Šī tikšanās deva sajūtu – jā, mēs tiekam novērtēti, un Latvijas sirds esam mēs ‒ ģimenes. Trešā lieta ‒ kā atzina Valsts prezidents, Rīgas pilī sen nav bijis tāds burziņš, bērni skraidīja un neviens viņus nekušināja. It kā likās ‒ vajag klusumu, bet tie taču ir bērni, kas skraida, un tajā pašā laikā veido ģimenes un mājas sajūtu. Prezidenta pilī valdīja ļoti draudzīga, mīļa, ģimeniska atmosfēra. Bija ļoti patīkama svētku noskaņa ar koncertu un egles iedegšanu, visi pils pagalmā tika aicināti uz mielastu, bija saklāts galds ar karsto dzērienu. Bērni bija aicināti eglē iekārt savu rotājumu. Šķiet ‒ ko gan es, bērns, Rīgas pils eglei varu dot? Paldies Jaunjelgavas vidusskolas pedagogiem par bērniem iedotajām kokapstrādes prasmēm ‒ viņi paši izgatavoja rotājumus no koka un bija priecīgi un lepni, ka to paveikuši. Izdevās parunāties arī ar Valsts prezidentu, pārmijām pāris vārdu par attīstību un citām lietām. Tā bija patīkama pēcpusdiena Rīgas pils dārzā ar gaismām, sniegu, īstu svētku sajūtu sirdī visiem kopā.”